Trecerile de pietoni și marcajele longitudinale, refăcute pe străzile din Bistrița

Trecerile de pietoni și marcajele longitudinale, refăcute pe străzile din Bistrița


În perioada 26 iunie – 10 iulie 2026, în municipiul Bistrița și în localitățile componente vor avea loc lucrări de executare a marcajelor rutiere, anunță Primăria Bistrița.

Intervențiile vizează trasarea marcajelor longitudinale și a marcajelor pentru trecerile de pietoni pe străzile aflate în administrarea Direcției de Infrastructură și Servicii.

Pe durata lucrărilor, participanții la trafic sunt rugați să circule cu prudență și să respecte semnalizarea temporară instituită în zonele în care se intervine.

Reprezentanții administrației locale își cer scuze pentru eventualele inconveniente create și le mulțumesc șoferilor și pietonilor pentru înțelegere și răbdare pe durata desfășurării lucrărilor.

Articole ce te-ar putea interesa