Rezultate remarcabile pentru GS TennisClub Bistrița la Cupa Protenis din cadrul Tenis10. FOTO

Rezultate remarcabile pentru GS TennisClub Bistrița la Cupa Protenis din cadrul Tenis10. FOTO

Sportivii GS TennisClub Bistrița au avut o nouă evoluție apreciată la turneul Tenis10 – Cupa Protenis Bistrița, reușind să urce pe podium în mai multe categorii și să acumuleze experiență valoroasă într-o competiție dedicată tinerelor talente ale tenisului.

La categoria Verde – fete, Lea Covrig a obținut locul al doilea, în timp ce Eva Burduhos s-a clasat pe locul al patrulea.

În competiția Verde – băieți, Noah Deak a încheiat pe poziția secundă, iar Eitan Konya a urcat pe treapta a treia a podiumului.

La categoria Portocaliu, Eduard Schiopu a obținut locul al treilea, confirmând progresul și pregătirea bună din cadrul clubului bistrițean.

Reprezentanții GS TennisClub Bistrița au transmis felicitări tuturor sportivilor, atât celor care au urcat pe podium, cât și celor care au participat pentru prima dată la o competiție de acest nivel, subliniind importanța experienței acumulate și a spiritului competitiv.

Felicitări tuturor pentru determinare, fair-play și rezultatele obținute!

Articole ce te-ar putea interesa