Minerul Rodna, ratează promovarea în Liga a 3-a după un meci spectaculos la Oradea. Povestea continuă pentru alb-negri

Minerul Rodna, ratează promovarea în Liga a 3-a după un meci spectaculos la Oradea. Povestea continuă pentru alb-negri

CS Minerul Rodna și-a încheiat parcursul din acest sezon competițional după înfrângerea cu 3-2 din meciul retur pentru promovarea în Liga a 3-a, în fața formației ACS Transilvania Sport Academy Oradea, într-o partidă în care rodnenii au condus cu 2-0 la pauză.

Eroul primei reprize a fost Ciprian Timiș, autorul ambelor goluri ale Minerului. Formația din Rodna a dominat jocul înainte de pauză și a mai ratat câteva ocazii importante de a-și mări avantajul.

După reluare, Minerul a avut din nou șanse clare de gol, însă un moment decisiv a venit după accidentarea lui Lupu, când echipa a evoluat temporar în inferioritate numerică și a primit golul care a relansat partida. Gazdele au profitat de moment, au revenit în joc, iar pe fondul scăderii fizice a oaspeților au reușit să întoarcă rezultatul și să se impună cu 3-2.

Chiar dacă aventura din acest sezon se oprește aici, reprezentanții clubului consideră că echipa a lăsat o impresie bună și privesc cu încredere spre următoarele provocări.

Minerul Rodna va intra într-o scurtă pauză, urmând ca noul sezon să înceapă în faza regională a Cupei României.

Clubul a transmis mulțumiri suporterilor pentru susținere, precum și partenerilor Primăria Rodna, Frasinul SRL și Alpina Blazna SRL, care au sprijinit echipa pe parcursul sezonului și au făcut posibilă deplasarea la Oradea. „Povestea continuă! Hai Minerul!”, este mesajul transmis de alb-negri la finalul partidei.

Articole ce te-ar putea interesa