La Mulți Ani, Ioan Turc, secretar de stat în Ministerul Justiției!
Astăzi, Ioan Turc își sărbătorește ziua de naștere, prilej de a-i adresa urări de sănătate, putere de muncă și împliniri în activitatea profesională și în viața personală.
Fost primar al municipiului Bistrița, Ioan Turc continuă în prezent activitatea la nivel guvernamental, în cadrul Ministerul Justiției, unde ocupă funcția de secretar de stat, contribuind la gestionarea și dezvoltarea politicilor publice din domeniul justiției.
De-a lungul carierei sale administrative, acesta a fost implicat în proiecte importante pentru comunitatea locală, iar parcursul său rămâne unul strâns legat de viața publică a municipiului Bistrița.
Cu ocazia aniversării, îi transmitem cele mai sincere urări de succes, echilibru și realizări în continuare, atât în activitatea instituțională, cât și în plan personal.
– Redacția ȘtiriBN –