Femeie rănită după ce un bărbat a alunecat și a căzut peste ea, în zona Hermes din Bistrița

Femeie rănită după ce un bărbat a alunecat și a căzut peste ea, în zona Hermes din Bistrița


O femeie în vârstă de aproximativ 63 de ani a ajuns la spital, după un incident petrecut în urmă cu puțin timp pe Bulevardul Decebal din municipiul Bistrița, în zona „Hermes”.

Potrivit informațiilor transmise de Serviciul de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud, un echipaj cu medic a intervenit după ce un bărbat a alunecat pe o bordură și a căzut peste femeie.

Victima a primit îngrijiri medicale la fața locului, apoi a fost transportată la UPU Bistrița cu suspiciune de fractură de col femural drept.

Bărbatul implicat în incident a suferit doar câteva escoriații și a refuzat transportul la spital și îngrijirile medicale.

Sursa text: SAJ Bistrița-Năsăud.

Articole ce te-ar putea interesa