Alertă în gara Salva: Intervenție a pompierilor după apariția de fum la un vagon de tren
Pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud au intervenit duminică seara în gara Salva, după ce a fost semnalată degajare de fum la un vagon de tren.
La fața locului au fost mobilizate două echipaje de pompieri și un echipaj de prim ajutor SMURD, pentru evaluarea situației și asigurarea măsurilor de siguranță.
Potrivit primelor informații transmise de ISU Bistrița-Năsăud, 25 de persoane s-au autoevacuat din tren înainte de sosirea echipajelor de intervenție.