Atletism: Două medalii de argint pentru CSM Bistrița la Campionatul Național U18
Sportivii CSM Bistrița au obținut rezultate foarte bune la finala Campionatului Național de atletism U18 în aer liber, desfășurată sâmbătă, 27 iunie, la Craiova.
Darius Răzvanță a cucerit medalia de argint în proba de 2.000 m obstacole, încheind cursa în 6:10.23, nou record personal, cu un progres de șapte secunde față de cea mai bună performanță anterioară. Sportivul este pregătit de antrenoarea Maria Ciobănică.
Tot pe treapta a doua a podiumului a urcat și Oana Roșca, care a obținut medalia de argint în proba de 2.000 m obstacole. Sportiva este antrenată de Dragoș Mihali.
Cele două clasări confirmă forma bună a atleților bistrițeni și rezultatele muncii depuse împreună cu antrenorii lor.




