Seară medievală în centrul Bistriței. „Hai în centru” invită la o călătorie în timp
Bistrițenii și turiștii sunt invitați sâmbătă, 27 iunie, la o nouă ediție a evenimentului „Hai în centru”, desfășurată în atmosfera Zilelor Medievale în Cetatea Bistrița.
Parcul cu castani din apropierea Biserica Evanghelică din Bistrița se va transforma într-un spațiu dedicat istoriei, poveștilor și tradițiilor medievale, oferind participanților ocazia de a face o călătorie în timp, în decorul specific vechii cetăți.
Organizatorii îi invită pe toți cei care doresc să se bucure de farmecul festivalului să petreacă o seară specială în centrul orașului.
„Hai în centru! Ne vedem la Seara Medievală!”, este mesajul transmis de organizatori.
