Femeie rănită după ce un bărbat a alunecat și a căzut peste ea, în zona Hermes din Bistrița
O femeie în vârstă de aproximativ 63 de ani a ajuns la spital, după un incident petrecut în urmă cu puțin timp pe Bulevardul Decebal din municipiul Bistrița, în zona „Hermes”.
Potrivit informațiilor transmise de Serviciul de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud, un echipaj cu medic a intervenit după ce un bărbat a alunecat pe o bordură și a căzut peste femeie.
Victima a primit îngrijiri medicale la fața locului, apoi a fost transportată la UPU Bistrița cu suspiciune de fractură de col femural drept.
Bărbatul implicat în incident a suferit doar câteva escoriații și a refuzat transportul la spital și îngrijirile medicale.
Sursa text: SAJ Bistrița-Năsăud.