Prefectul Stelian Dolha, mesaj de Ziua Drapelului Național: „Să îl cinstim cu respect, mândrie și responsabilitate”
Cu ocazia Zilei Drapelului Național, prefectul județului Bistrița-Năsăud, Stelian Dolha, a transmis un mesaj în care evidențiază semnificația tricolorului pentru identitatea și unitatea românilor.
Reprezentantul Guvernului în teritoriu afirmă că Drapelul Național simbolizează istoria, sacrificiile și valorile care au unit generații de români și îndeamnă la respectarea acestuia.
„Tricolorul ne amintește de istoria, sacrificiile și valorile care ne unesc ca națiune. Să îl cinstim cu respect, mândrie și responsabilitate, păstrând vie dragostea pentru România. La mulți ani, Drapelului Național al României!”, a transmis prefectul Stelian Dolha.






