Handbal: Gloria Bistrița și-a aflat adversarele din grupele EHF Champions League. Dueluri de foc pentru echipa bistrițeană
CS Gloria Bistrița și-a aflat adversarele din faza grupelor EHF Champions League 2026/2027, urmând să evolueze în Grupa B, alături de unele dintre cele mai puternice echipe ale Europei.
Formația bistrițeană va înfrunta campioanele și vicecampioanele din Franța, Ungaria, Danemarca, Croația, Norvegia și Germania: Metz, Győr, Odense, Podravka, Storhamar, Blomberg-Lippe și Nykøbing.
Noul sezon al celei mai importante competiții europene intercluburi la handbal feminin va debuta în weekendul 5–6 septembrie, când Gloria va disputa primul meci din faza grupelor.
Clubul transmite că este pregătit pentru un nou sezon plin de provocări și își propune să reprezinte cu mândrie Bistrița și România pe cea mai înaltă scenă a handbalului european.