Gabriel Lazany: Sub tricolor să fim demni de viitorul pe care îl dorim!
„Sărbătorim astăzi unul dintre cele mai puternice simboluri ale identității noastre: Drapelul Național al României.
Tricolorul ne amintește că, dincolo de diferențele dintre noi, există valori care ne unesc: respectul pentru țară, responsabilitatea față de comunitate și dorința de a lăsa în urmă ceva mai bun pentru generațiile care vin.
Albastrul, galbenul și roșul au fost culorile martore ale celor mai importante momente din istoria noastră. Sub aceste culori s-au făcut sacrificii și s-au construit comunități.
De Ziua Drapelului Național, să privim tricolorul cu mândrie și recunoștință. Să-l cinstim prin ceea ce facem, în fiecare zi, pentru orașul nostru și pentru România.
Sub tricolor să fim demni de viitorul pe care îl dorim!”, a transmis pe.oagina sa de socializare, primarul municipiului Bistrița, Gabriel Lazany.



