30 de tineri au încheiat proiectul „Militar în devenire”. Mesajul prefectului Stelian Dolha. FOTO

30 de tineri au încheiat proiectul „Militar în devenire”. Mesajul prefectului Stelian Dolha. FOTO

Prefectul județului Bistrița-Năsăud, Stelian Dolha, a transmis un mesaj de apreciere la finalul proiectului „Militar în devenire”, dedicat formării și dezvoltării tinerilor participanți.

Potrivit acestuia, cei 30 de elevi implicați în proiect au avut ocazia să descopere și să își consolideze valori esențiale precum respectul, disciplina, curajul și spiritul de echipă.

„Tinerii de astăzi sunt viitorul comunității noastre, iar astfel de inițiative ne dau încredere că viitorul este pe mâini bune”, a transmis Stelian Dolha.

Subprefectul i-a felicitat pe toți participanții pentru rezultatele obținute, adresând totodată mulțumiri și organizatorilor, precum și partenerilor care au contribuit la desfășurarea cu succes a proiectului „Militar în devenire”.

Articole ce te-ar putea interesa