Handbal: Gloria Bistrița și-a aflat programul din Liga Florilor 2026/2027. Debut acasă, cu CSM Iași

Handbal: Gloria Bistrița și-a aflat programul din Liga Florilor 2026/2027. Debut acasă, cu CSM Iași


Programul sezonului 2026/2027 din Liga Florilor a fost stabilit astăzi de Federația Română de handbal, iar CS Gloria Bistrița își cunoaște adversarele din noua ediție de campionat.

Înaintea startului oficial al sezonului, handbalistele bistrițene vor participa la Supercupa României, programată în perioada 20-21 august, locația competiției urmând să fie anunțată ulterior.

Gloria va începe noul sezon în fața propriilor suporteri, într-un meci cu CSM Iași 2020, după care vor urma confruntări importante cu cele mai puternice formații din handbalul românesc.

Printre cele mai așteptate partide ale turului se numără duelurile cu Corona Brașov (etapa a 2-a), SCM Râmnicu Vâlcea (etapa a 3-a), Rapid București (etapa a 7-a), HC Dunărea Brăila (etapa a 11-a) și CSM București (etapa a 12-a).

Programul Gloriei în turul Ligii Florilor:
Etapa 1: Gloria Bistrița – CSM Iași 2020
Etapa 2: CSM Corona Brașov – Gloria Bistrița
Etapa 3: Gloria Bistrița – SCM Râmnicu Vâlcea
Etapa 4: HC Zalău – Gloria Bistrița
Etapa 5: Gloria Bistrița – CS Minaur Baia Mare
Etapa 6: Gloria Bistrița – SCM Universitatea Craiova
Etapa 7: Rapid București – Gloria Bistrița
Etapa 8: Gloria Bistrița – CSU Știința București
Etapa 9: CSM Târgu Jiu – Gloria Bistrița
Etapa 10: Gloria Bistrița – CSM Târgu Mureș
Etapa 11: HC Dunărea Brăila – Gloria Bistrița
Etapa 12: Gloria Bistrița – CSM București
Etapa 13: CSM Slatina – Gloria Bistrița

„Împreună scriem un nou capitol de luptă din povestea Gloriei”, au transmis reprezentanții clubului bistrițean, care speră la un nou sezon de succes în elita handbalului feminin românesc.

Articole ce te-ar putea interesa