De 51 de zile România e pe pilot automat: Kamikaze și El Presidente între anticipate, guvern minoritar și KuK regiment
Mai țineți minte pe japonezii ăia, piloții kamikaze, veneau ăia mici și ochii oblici cu avioanele și se băgau direct în portavioanele mâncătorilor de chiwing gum și lingători de cola. Așa și pesediștii cu al lor Grindeanu au cam sfeclit-o, nu nu și-au cumpărat sfeclă, dar au jucat prost, prost de tot cartea cu AUR-ul lui Simion. Un alt urs ”păcălit” de vulpea din Pădurea Băneasa e Nicușor, președintele. Zău, nu înțeleg ce tot i-a ”turnat” Pahonțu în poza voită de grup de la Bruxelles, că nu a ieșit nimic.
Nimicul … păi, zice-se că, a picat Veștea, s-a colizionat cu propriul partid, avându-l pilot secund pe Batistuță- Rareșel și mecanic de avion pe Bode dar turnul de control tot la PSD era. Nașpa, frate, așa că, vorba Stănescului, Grindeanule treci la manșă și spre Guvernare înainte marș cu pupat ghiul AUR.
Pădurea, ce zice Pădurea cu anticipatele, ce se știe în imobilul de pe Bulevardul Libertății nr. 14 sau e rost de vreo suspendare pe acolo…
Cumva, marele Învingător, este George Simion: nu a tras niciun foc, nu a scos prea multe vorbe în ultimele 30 de zile, dar, uite, deși părea sufocat de Peiu și Dungaciu, aseară a fost magistral dând șah-mat PSD.
Corolar: la această oră suntem martorii de pe margine a celei mai grele bătălii politice duse în România în ultimii 30 de ani: noul suveranism de tip MAGA vs partidele maninstream, progresiste, neomarxiste.
Până și cel mai inteligent politician din România aflat în viață o spune răspicat:
“În aceste zile asistăm la cea mai complexă bătălie politică pentru putere, nu pentru oameni, nu pentru comunități, ci pentru putere” (Kelemen Hunor)
- KuK Regiment (Koldea-Kovesi)
